Example: Linda buys pencils for her office supply store every month. A case of pencils has a cost, 𝑐, and she purchases 𝑛 cases every month. She uses this information to find the total cost, 𝑑, of pencils each month

Lessons for this standard

Resources cannot be aligned to this standard, browse sub-standards to find lessons.