Money Unit Lesson Plan - 1st Grade

Rating
1 Rating
67 Downloads 281 Views Updated: Tuesday, July 18, 2017 - 2:27pm
Share with a friend
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIN
email
sharethis

1. Students will identify pennies, nickels, dimes and quarters and the value of each. 2. Students will determine whether a given amount of money is enough to purchase an individually priced items

Lesson Plan Resources

Reviews

November 2017