Skip to main content
How much do the cakes cost?
lesson
2 Downloads
Write a review

How much do the cakes cost?

Share

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Pinterest
Share On LinkedIn
Email
Subject Math
Grade Level Grades 9-12
Resource Type Handout
License

About This Lesson

Questions on amounts- How much do the cakes cost? Good in class as a handout for consolidation ; working together in groups during whole class teaching or for independent homework.

Resources

Files

Number_-_Level_6_-_FDP_of_Amounts_How_much_do_the_cakes_cost[1].doc

Handout, Worksheet
February 10, 2020
89.5 KB

Reviews

Write A Review

Be the first to submit a review!

Advertisement